Партнеры компании ПЧП Свитогляд-ЭнергоКультура

<< На головну

Історія родини Цибульських

Історія родини Цибульських

Анна Цибульська з далекої Австралії про себе та своїх батьків – Василя та Антоніну Цибульських, емігрантів з України.

Василь Цибульський

Василь ЦибульськийМій батько, Василь Євгенович Цибулько (це його справжнє батьківське прізвище)  народився в 1904 році в с. ГряковомуЧутівського району Полтавської області. Євген Романович Цибулько (мій дід) був агрономом.
У батька було два брата. Старший, Теодосій Євгенович, був агрономом, відомим не тільки на Полтавську область, але, можливо, на всю Україну. Йому присилали листи-подяки з багатьох міст України за його великий успіх у вирощуванні маку та різних сортів зерна. Про це було опубліковано в журналі “Україна”, який ми виписували. Жив Теодосій Євгенович в селі Куликівка з дружиною Марією та сином Євгеном. Молодший брат, Іван Євгенович, був ветеринарним лікарем, працював в Сибірі, жив в Миргороді з дружиною Мариною, сином Віталієм та донькою Світланою.

Василь Євгенович свого часу вивчав агрономію на бажання батька, але любов до мистецтва перемогла. Він студіював реалістичне мистецтво в художньому інституті в Харкові, між 1921-1929рр., з професорами Прохоровим, Шароновим, Фьодоровим та Кокелем.

Після закінчення Харківського інституту Василь Євгенович вступив до Ленінградської Академії мистецтв, де навчався у П.Кончаловського та Д.Кардовського. Між 1931-1942 роками, будучи професійним художником, він працював по професії і також одержував на замовлення малювати портрети багатьох видних персонажів, як Ленін, Сталін, Молотов, Берія, Кіров, Постишев і багато інших. Василю Цибульському була також відповідальність організовувати художні виставки на Україні та в інших республіках.

Під час Другої світової війни під примусом німецьких офіцерів митець намалював портрети Гітлера, Кейтеля, Герінга, генералів, офіцерів і військових. Після чого дали художнику велике признання, що Василь Цибульський є великий і надзвичайний митець.

Митець одержав премію за найкращий портрет “Селянин” та “Ріка вночі” у Львові в 1944р.

Після війни в Німеччині він малював на замовлення для німецьких людей, для британських офіцерів, які посилали його роботи до Британії, Канади та Америки для приватних колекцій.

Він мав рекомендацію від британського командералейтенанта колонеля (підполковника)сера Едварда Малета, який був кузеном Ідена, колишнього Премʼєр-міністра Англії, за роботу Василя Цибульського для британців і наших українських людей в Німеччині в роках 1946-1947.

З підтримкою сера Едварда Малета митець організував і створив лялькову фабрику для добробуту та аби уможливити постачання продуктів і одягу для українських людей, дати їм заняття в тяжкий після війни час. Ляльки були зроблені в різних стилях, так як: танцюючі козаки з шаблями, дівчата в українських народних строях в співочих позах, немовлята та інші. Їх також було передано до Британії, Канади та Америки.

Митець намалював портрети підполковникасера Едварда Малета і його дітей. Сер Едвард Малет представив роботи Цибульського художниці при королівській родині Англії, яка дала високу оцінку за роботи митця, а згодом передала йому через сера Едварда Малета цілу колекцію найкращої якості художніх матеріалів: фарби, пензлі, полотна і таке інше, що в той час в Німеччині було неможливим дістати.

В Австралію родина переїхала в 1949 році, спершу жили у Сіднеї, потім оселились у Джілонгу. В Австралії Василь Євгенович одержав признання від п. Гаролда в 1951р., який був покровителем мистецтва європейців в Австралії. Мій батько мав виставки своїх власних робіт: одну в місті Джілонг в 1960р., другу в місті Мельбурн в 1972р., також у багатьох групових виставках.

Митець Василь Цибульський намалював портрет Голівудської зірки Джини Лоллобріджиди, коли вона була на турне по Австралії в 1975р., мотивом чого було зібрати грощі на дітей, нещасних дітей. Портрет мусив бути розіграний на цю ціль, але Джина не дозволила й вирішила, що вона є власницеюпортрета і забрала роботу з собою.

Цибульський виграв призи на виставці SunburyRotaryClub. Один за найкращу “Мертву природу” в 1978р., другий за найкращий портрет в 1986р. Дві картини митця знаходяться в музеї Ватикана (Італія). Другі дві роботи в українському музеї в місті Вінніпег (Канада).

Митець також розписував на замовлення ікони в українських православних церквах: в Мельбурні, в Джілонгу, в Аделаїді, в Канберрі, в Тасманії і в Білоруській церкві в Мельбурні.

В 1989р. Австралійська організація Червоного Хреста влаштувала персональну виставку митця Василя Цибульського в центрі міста Мельбурну, в StateBuildingCity. Декілька робіт було продано, одна із них куплена Японським професором. На цій виставці виступили наші бандуристки під назвою “Кольорит” під керівництвом Галини Корінь.

Василь Цибульський помер 6 листопада 1992 р. і похований на Фовкнер-кладовищі в Мельбурні, де ховають православних українців.

Антоніна Цибульська

Антоніна ЦибульськаМоя мама, Антоніна Гаврилівна Горохова, народилася в 1906 році в Суджі (провінційне місто біля Харкова). Її батько був служащим, мати – воскобійником. Антоніна Гаврилівна втратила своїх батьків дуже рано, вони померли від тифу майже в один час. Два брата, Михайло і Леонід, будучи прапорщиками, вимушені були емігрувати, один в Чехію, другий в Болгарію. Старша сестра Надія, фармацевт, виїхала в інше місто, де отримала роботу.

Антоніна Гаврилівна лишилася сама і самостійно, у віці 15 років, поїхала в Харків вчитися. Пізніше вона закінчила Харківський Інститут, де і познайомилась з майбутнім чоловіком, моїм батьком. Одружилися вони ще будучи студентами.

Антоніна працювала як педагог в українській школі в Австралії і одночасно виконувала медичні таблиці для лікарських потреб з рисунками людських органів та з художніми написами.

Так само вивчала ортодоксальне Українське стилізоване мистецтво, в яке входили квіти, природа, композиційні історичні картини козацтва, бандуристів, танцюристів і таке інше.

Анна Цибульська

Анна ЦибульськаАнна Цибульська – донька Антоніни і Василя Цибульських, артистка, співачка (меццо-сопрано) і танцюристка. В Австралії закінчила Студію комерційного мистецтва в коледжі м. Джілонга. На самих початках життя в Австралії, десь із 1960-их Анна Цибульськароків, Анна приймала участь в різних концертових і театральних програмах зі співом або танцем. Була членом проф. хору під керівництвом Степана Коріня, також співала в жіночому квартеті, який був при хорі кер. С.Корінь.

Відомий бандурист і співак (баритон) Михайло Мінський на своєму турне по Австралії в 1976р. дав 2 концерти в Мельбурні і на останній концерт запросив до співучасті Галину Корінь і Анну Цибульську, на якому всі троє виступили з солоспівами, мішаними дуетами та тріо.

Впродовж 20 років Анна Цибульська була членом музичного театру ім. Лисенка під керівництвом Михайла Кліоновського, при якому були театральні скетчі, солоспіви, дуети, тріо квартети та квінтети. Ми виступали на українській мельбурнській сцені в Ессендоні та по стейтах Австралії. В 1981р. по запрошенню українських комітетів Англії ми виступали в багатьох містах Англії та Шотландії.Анна Цибульська

В 1971р. я об’єдналася з трьома хлопцями під назвою “Запорожські козаки”. Ми одержали контракт і виступали по багатьох містах Малайзії та місті Бенкок в найкращих готелях. Наші виступи складалися зі співами та козацькими танцями.

Крім того, Анна студіювала реалістичне мистецтво у свого батька. Будучи професійною художницею, малювала багато робіт на замовлення. Свої художні роботи, в тому числі портрети, Анна представляла на кількох виставках, вона разом з батьком розписувала ікони для українських церков.

В 1977р. виграла перший приз за найкращу мертву природу “Троянди”.

В 2006р. намалювала великий композиційний портрет Папи Івана Павла ІІ.

Інші статті розділу:

Погляд зблизька на іспанський авангард

Відомий і невідомий Франко

Калитенко Прохор Мокійович

Сміховинки від “Детройтських новин”

Український гумор в світі

Весна іде - красу несе...

В Україну ідіть, діти, В нашу Україну

<< Назад

  G Analytics
разработка сайта сайт разработан компанией Эффект